apel do papieża franciszka

zaDOŚĆuczyńmy za KRZYWDY

Ojcze Święty Franciszku!

Odbuduj nasz Kościół!

Błagamy Cię! Spójrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie biskupi kryją przypadki pedofilii, lojalność wobec instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza od dobra ofiar, a Episkopat i nuncjusz apostolski udają, że tego nie widzą.

Brak zdecydowanej reakcji na zgłaszane do Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji ds. Biskupów zachowania: abp. Sławoja Leszka Głódzia, bp. Jana Tyrawy oraz wielu innych wywołuje publiczne zgorszenie i godzi w dobro Kościoła.
Uderza w Jego jedność, ponieważ rodzi podział na dbających o wizerunek instytucji i na troszczących się o ofiary. Wielu wiernych ma poczucie, że Watykan daje na to przyzwolenie.

Apelujemy do Ciebie, Ojcze Święty:

zaDOŚĆuczyńmy za KRZYWDY!

O nas

Jesteśmy grupą świeckich katolików, wywodzących się m.in. z Archidiecezji Gdańskiej, Archidiecezji Poznańskiej, Archidiecezji Warszawskiej, Archidiecezji Wrocławskiej, Archidiecezji Krakowskiej, Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezji Kaliskiej. Pochodzimy z różnych środowisk, wspólnot i parafii, ale łączy nas jedno –wiara w Jezusa Chrystusa. Wielu z nas podejmuje różne aktywności w swoich parafiach, ewangelizując, a także pomagając ubogim i potrzebującym.


Część z nas zdecydowała się wystąpić otwarcie i podpisać apel skierowany do Ojca Świętego.

Więcej


DOŚĆ.

Są sytuacje, w których milczenie staje się równoznaczne z przyzwoleniem na zło. Jako wierni Kościoła Katolickiego nie możemy już dłużej milczeć. Nie możemy udawać, że nic się nie stało.


.

Nie chcemy być, poprzez brak naszej reakcji, współsprawcami dalszego cierpienia naszych braci i sióstr, którzy padli ofiarą molestowania seksualnego ze strony księży i biskupów.


.

Nie chcemy być obojętni wobec zła, które się dzieje w naszych diecezjach.